Czy to dobry pomysł na portal internetowy?


Wiadomość
Autor
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Czy to dobry pomysł na portal internetowy?

#1 Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:30

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zleceniem budowy własnego portalu WWW. Mam zamiar żeby portal internetowy dawał mi później korzyści majątkowe. Szukam jakieś ciekawej niszy, żeby konkurencja nie była za duża. Myślałem o czymś takim jak ta strona internetowa. Nie musi to być akurat ta tematyka, gdyż jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może portal, który posiada ogłoszenia warsztatów samochodowych z całego kraju. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na taki portal. Ogólny zarys to serwis, który zawiera ogłoszenia firm od których pobieram kasę za promocję. Czy takie przedsięwzięcie w dzisiejszych czasach może się jeszcze udać?
Rodzinne zabawy, imprezy firmowe na które zaprasza się również dzieci, to coraz częstsze rozwiązania stosowane przez dyrektorów firm. Tego rodzaju imprezy firmowe są dobrze odbierane przez zaproszonych pracowników. Co więcej, jest to idealny wstęp do wspaniałej integracji firmowej, jakże innej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Oczywiście powodzenie integracji pracowników zależy od wielu czynników. Trafione pomysły oraz ich realizacja, przygotowanie konkretnego budżetu, odpowiednie znalezienie odpowiedniego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. Jak to wszystko powinno wyglądać? Jakiego typu korzyści mają zarówno organizujący, jak i goście?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, rodzaju zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, trzeba mieć jasny ogląd tego, jak kształtują się relacje, atmosfera w pracy. Czemu ma to takie znaczenie? Skoro zakłada się, że impreza firmowa może stać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych relacji wśród pracowników, ich rodzinami, nie może być sytuacji, że relacje między osobami są niskiej jakości. Może to zaważyć przykładowo na frekwencji, jakości zabawy w trakcie imprezy rodzinnej przygotowanej przez firmę. Kiedy zaś stosunki między pracownikami są właściwym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami okaże się sukcesem, procentując w przyszłości, gdy mowa o dobrych relacjach międzyludzkich.
Właściwe przygotowanie imprezy firmowej kluczem do właściwej integracji.

Organizacja imprez firmowych, eventów firmowych dla pracowników musi opierać się przede wszystkim na dobrym pomyśle i należytej organizacji. Koszt co prawda ma znaczenie, ale przecież nie każda firma będzie mogła przygotować wielogodzinne spotkanie z dużą liczbą atrakcji. Tak więc słusznie jest rozpoznać potrzeby pracowników, wiedzieć ile dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Dzięki temu łatwiej jest przygotować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Kluczem do sukcesu to zagwarantowanie zabaw, które zainteresują wszystkich.

Dużym błędem jest kompletnie nieumiejętne przygotowanie się do potrzeb zaproszonych gości. Zaplanowanie zabaw, z których nikt nie będzie korzystał. Przygotowanie scenariusza imprezy firmowej, który nie angażuje uczestników, zamiast integracji, dobrej zabawy, proponuje zażenowanie, chęć powrotu do domu, imprezy firmowej. Niezadowolenie pracowników, a szczególnie ich pociech w żaden sposób nie wpłynie na integrację.

Często się zdarza, iż pracownicy nie wykazują najmniejszej ochoty, żeby wyruszać na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Tak, więc, zwłaszcza tam, gdzie grono pracowników to osoby z rodzinami, koniecznym staje się proponowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z głównych zalet będzie integracja.

Właściwa organizacja imprez firmowych w Radomiu to klucz do rodzinnej zabawy Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to również sposobność pokazania bliskim życia zawodowego, poznania ludzi, z którymi się pracuje, również przełożonych. Dobrze nawiązane kontakty, nowe relacje z pewnością przyczyniają się nie tylko do właściwej integracji, ale też choćby do dobrej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:

maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:44

Czy to interesujący pomysł na portal internetowy?

#2 Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 14:00

Cześć. Z tego co byłem w stanie przeczytać, to nie masz pomysłu na biznes w Internecie i chcesz wykonać powielenie istniejących rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowego rozwiązania na interes. Nie tędy droga przyjacielu. Jeżeli myślisz poważnie o serwisie internetowym to po na wstępie musisz przygotować porządny biznesplan działania. Napisz do kilku agencji interaktywnych i powiedz co chcesz stworzyć. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego portalu WWW. Później dopytaj się o sposoby i koszty jego reklamy w Internecie. posiadają te dane masz już pojęcie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój portal internetowy nie będzie generował żadnych dochodów. Tak, więc powinieneś się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie gra tu roli czy jest to transport medyczny ludzi chorych czy serwis dla prawników. Nikt nie da złamanego grosza za reklamę na nowo powstałym serwisie internetowym. Tak to kształtuje się w rzeczywistości.

podobne tematy:


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość