Tkaniny dzieciece sklep internetowy


Wiadomość
Autor
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Tkaniny dzieciece sklep internetowy

#1 Postautor: mariusznowak » 27 lis 2017, 14:46

Czy sklep, który sprzedaje tkani dla dzieci to intratny pomysł na interes?

Właśnie ten wpis ma pokazać, iż każdy interes właściwie zaplanowany może przynieść zysk jego właścicielom. Na samym początku trzeba uświadomić fakt, iż sklep internetowy powinien być dodatkiem do sklepu stacjonarnego, który sprzedaje zbliżony asortyment. W przedstawionym przez nas przypadku są to tkaniny dziecięce. A, więc odradzam opieranie biznesu jedynie o handel w Internecie. Sporo osób zada pytanie, dlaczego mam takie zdanie?

Postaram się to wyjaśnić na przykładzie sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi. Po pierwsze trzeba określić miesięczne koszty prowadzenia takiego sklepu z tkaninami dziecięcymi. Podstawą jest składka ZUS. O ile w początkowych 2 latach przedsiębiorca może opłacać obniżoną składkę ZUS, o tyle nie jest to aż tak istotna pozycja w bilansie zysków i strat. Natomiast gorzej już to prezentuje się po upływie 2 lat od założenia firmy. Podstawowa danina dla ZUS to kwota 1100 zł za miesiąc.

Kolejny koszt przy prowadzeniu sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi to jego marketing w wyszukiwarce internetowej. Celowo już pominąłem stworzenie samego sklepu internetowego - jest to jednorazowy wydatek i można go pominąć w miesięcznym zestawieniu wydatków naszej firmy. Nawiązując do reklamy strony w Internecie. Trzeba wybrać hasła do promocji. Przykładowo dla sklep z tkaninami dziecięcymi opłata za miesiąc to wydatek od 100 do 220 zł. Tego typu haseł musimy mieć kilkanaście. Łatwo policzyć, iż za ten sposób promocji sklepu internetowego wydamy około 2 tysięcy zł za miesiąc. Do tego dochodzą pozostałe koszty związane z reklamą. Należą do nich także marketing szeptany, itp. Efekty pozycjonowania sklepu na hasło: tkaniny dziecięce sklep nie będzie z dnia na dzień. Tak więc w początkowej fazie powinno się pomyśleć o alternatywnym kanale sprzedaży naszych tkanin dziecięcych. Pomocne może być Allegro lub podobne serwisy aukcyjne. Natomiast wystawienie oferty związane jest dodatkowymi opłatami i to nie małymi. Koszt za wystawienie jednego produktu oscyluje w graniach od 1 zł do kilkunastu zł. Wszystko uzależnione jest od wykupionych opcji promocji. Więc każdy sam może sobie to podsumować i odpowiedzieć na pytanie czy jest to rentowne.

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości